Ibufen Baby 125 mg

Ibufen Baby 125 mg Kup teraz

Ibufen Baby w postaci czopków 125 mg

  • Od 2 lat
  • Postać: Czopki
  • 1 czopek zawiera 125 mg ibuprofenu
  • Działanie: Działa przeciwgorączkowo, przeciwbólowo i przeciwzapalnie. 
 
Wskazania:

Lek jest przeznaczony do stosowania u niemowląt i dzieci w następujących przypadkach:

  • Gorączka różnego pochodzenia (także w przebiegu zakażeń wirusowych, w przebiegu odczynu poszczepiennego).
  • Bóle różnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanego:
    • bóle głowy, gardła i mięśni towarzyszące przeziębieniu i grypie,
    • bóle mięśni, stawów i kości, na skutek urazów narządu ruchu (nadwyrężenia, skręcenia),
    • bóle na skutek urazów tkanek miękkich, bóle pooperacyjne,
    • bóle zębów, w tym bóle na skutek ząbkowania,
    • bóle głowy,
    • bóle uszu występujące w stanach zapalnych ucha środkowego.
  • Opakowanie zawiera 5 czopków.
  • Sugerowana cena detaliczna: 9 zł.
 
Stosowanie
  • Podanie doodbytnicze.
  • Nie stosować u dzieci o wadze poniżej 12,5 kg. Twoje dziecko waży mniej? - sprawdź Ibufen Baby 60 mg.
  • Nie należy przekraczać maksymalnej dawki dobowej.
  • Dzieci - maksymalna dawka dobowa ibuprofenu wynosi 20-30 mg na kg mc., podzielona na 3 do 4 pojedynczych dawek.
  • Nie należy przekraczać jednorazowej dawki 10 mg/kg mc.
  • Bez konsultacji z lekarzem pacjent nie powinien stosować leku dłużej niż 3 dni.


Zalecana dawka to:


Wiek (waga) Dawka jednorazowa Dawka dobowa

od 2 do 4 lat (od 12,5 do 17 kg)

1 czopek 125 mg 3 razy na dobę, w odstępach co 6 do 8 godzin. Nie stosować więcej niż 3 czopki w ciągu doby. 
 

od 4 do 6 lat (od 17 do 20,5 kg)

1 czopek 125 mg 4 razy na dobę, w odstępach co 6 godzin. Nie stosować więcej niż 4 czopki w ciągu doby. 
 

Lek przeznaczony do krótkotrwałego stosowania. Jeżeli objawy utrzymują się lub nasilają lub jeśli wystąpią nowe objawy, należy skontaktować się z lekarzem.

 

Lek dostępny bez recepty.

Pobierz ulotkę

Poznaj

Ibufen

Ibufen dla dzieci o smaku truskawkowym
Ibufen dla dzieci

Dla dzieci od 3. miesiąca życia. O słodkim, truskawkowym smaku. Nie zawiera cukru i dostępny jest w postaci zawiesiny w opakowaniach 100ml.

Dowiedz się więcej
Ibufen Baby 60 mg
Ibufen Baby 60 mg

Dla dzieci od 3. miesiąca życia. Lek w postaci czopków. Działa przeciwgorączkowo, przeciwbólowo i przeciwzapalnie.

Dowiedz się więcej
Ibufen dla dzieci o smaku malinowym
Ibufen dla dzieci

Dla dzieci od 3. miesiąca życia. Lek w postaci zawiesiny. Działa przeciwgorączkowo, przeciwbólowo i przeciwzapalnie.

Dowiedz się więcej
Ibufen Junior w postaci kapsułek 200 mg
Ibufen Junior

Dla dzieci od 6 lat, postać: miękkie kapsułki. 1 kapsułka miękka zawiera 200 mg ibuprofenu.

Dowiedz się więcej