Ibufen w postaci czopków 200 mg

Ibufen  w postaci czopków 200 mg
Ibufen

Ibufen - jedyne w Polsce czopki dla dorosłych i dzieci od 6 lat z tak wysoką dawką ibuprofenu -  200 mg*.  -  NOWOŚĆ!

  • Dzieci od 6 lat , młodzież i dorośli
  • Postać: czopki
  • 1 czopek zawiera 200 mg ibuprofenu
  • Białe lub prawie białe czopki o torpedowym kształcie.
  • Działanie: przeciwbólowe i przeciwzapalnie, przeciwgorączkowe

* Dotyczy preparatów dystrybuowanych w Polsce zawierających ibuprofen w postaci czopków.

 
Wskazania:

Gorączka różnego pochodzenia (między innymi w przebiegu grypy, przeziębienia lub innych chorób zakaźnych). Postać czopków jest szczególnie zalecana w przypadkach, gdy przyjmowanie ibuprofenu w postaci doustnej jest niemożliwe lub u pacjenta występują wymioty.

 
Przeciwwskazania:

Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą produktu, lub na inne niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ). Produkt leczniczy jest przeciwwskazany u pacjentów, u których po przyjęciu kwasu acetylosalicylowego lub innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ) występowały kiedykolwiek w przeszłości reakcje nadwrażliwości w postaci skurczu oskrzeli, astmy oskrzelowej, nieżytu błony śluzowej nosa, obrzęku naczynioruchowego lub pokrzywki. Czynna choroba wrzodowa żołądka i (lub) dwunastnicy lub nawracające owrzodzenie lub krwawienie z przewodu pokarmowego w wywiadzie (dwa lub więcej odrębne epizody potwierdzonego owrzodzenia lub krwawienia). Ciężka niewydolność wątroby, ciężka niewydolnością nerek. Ciężka niewydolność serca (klasa IV wg NYHA). Ostatni trymestr ciąży. Skaza krwotoczna. Nie stosować u dzieci o masie ciała poniżej 20 kg.

 

 
Podmiot odpowiedzialny:

Zakłady Farmaceutyczne Polpharma S.A. Dodatkowych informacji o leku udziela: Polpharma Biuro Handlowe Sp. z o.o., ul. Bobrowiecka 6, 00-728 Warszawa, tel. +48 22 364 61 00; fax. +48 22 364 61 02. www.polpharma.pl. ChPL: 2017-03-14


Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.


Pobierz ulotkę

Poznaj

Ibufen

Ibufen Baby 60 mg
Ibufen Baby 60 mg

Dla dzieci od 3. miesiąca życia. Lek w postaci czopków. Działa przeciwgorączkowo, przeciwbólowo i przeciwzapalnie.

Dowiedz się więcej
Ibufen dla dzieci o smaku malinowym
Ibufen dla dzieci

Dla dzieci od 3. miesiąca życia. Lek w postaci zawiesiny. Działa przeciwgorączkowo, przeciwbólowo i przeciwzapalnie.

Dowiedz się więcej
Ibufen Baby 125 mg
Ibufen Baby 125 mg

Dla dzieci od 2 lat. Lek dostępny bez recepty. 1 czopek zawiera 125 mg ibuprofenu.

Dowiedz się więcej
Ibufen Junior w postaci kapsułek 200 mg
Ibufen Junior

Dla dzieci od 6 lat, postać: miękkie kapsułki. 1 kapsułka miękka zawiera 200 mg ibuprofenu.

Dowiedz się więcej